Ošetření kožené sedačky

Jak pečovat o koženou sedačku

Základem péče o kožený nábytek je pravidelné čištění. Každý měsíc je vhodné očistit sedačku suchým hadříkem od prachu a nanést vrstvu speciálního krému na kůži, aby byl materiál měkký a hydratovaný. Pokud sedačku příliš nepoužíváte nebo není vystavena přímému slunečnímu světlu, můžete ji ošetřovat méně často, ale rozhodně by to mělo být alespoň jednou za 6 měsíců.

OŠETŘENÍ KOŽENÉ SEDAČKY JE SNADNÉ

Ošetření kožené sedačky

Kožený nábytek je nejen luxusní, ale také velmi trvanlivý. Pokud se o kůži budete dobře starat, vydrží prakticky navěky. Zatímco sedačka s látkovým čalouněním vypadá po několika letech používání hrozně, její kožená varianta bude s věkem zrát jako kvalitní víno. Aby tomu tak však bylo, je třeba se o kůži starat, pravidelně ji čistit, vyživovat a impregnovat.

Čištění kožené sedačky

Sedačku utřete čistou a suchou mikro vláknovou utěrkou, abyste ji zbavili veškerého prachu, zejména ve švech a záhybech. Pokud máte sedačku s povrchem z vlasové usně, jako je například velur, nubuk či semiš, očistěte ji speciálním kartáčem. Pokud jsou na sedačce skvrny, můžete utěrku namočit do vlažné vody, nebo speciálního čisticího prostředku na pravou kůži. Poté kůži důkladně vysušte dalším čistým, suchým hadříkem, abyste zabránili vzniku plísní. Nechte sedačku pomalu doschnout, ideálně do druhého dne.

Koženou sedačku je třeba impregnovat

Jakmile je sedačka čistá a suchá, je nutné použít také kvalitní a účinnou impregnaci. Jedná se o přírodní prostředek obsahující včelí vosk, lanolin a další látky, které proniknou hluboko do struktury kůže, kde jí dodají nutnou výživu. Naneste impregnační krém na kůži pomocí čisté mikro vláknové utěrky nebo aplikátoru a důkladně jej rozetřete po celém povrchu sedačky. Nechte jej vsáknout a poté kůži případně vyleštěte.

Proč impregnovat kožený nábytek

Pravá kůže, stejně jako ta vaše, potřebuje řádnou výživu, aby si udržela své skvělé vlastnosti po mnoho let. Pokud jí dopřejete péči, jakou si zaslouží, bude vám dobře sloužit po desítky let a možná ještě déle.

 

DO OBCHODU