Přípravky na kožené sedačky

Kožený nábytek byl odjakživa symbolem kvality a luxusu. Není divu, pravá kůže je nejen mnohem odolnější, než jakýkoli jiný potah, vypadá úžasně a navíc je neuvěřitelně pohodlná. Jelikož je kůže stoprocentně přírodní materiál, dokáže nabídnout jedinečnou vlastnost – umí totiž přizpůsobovat svou teplotu okolí. Je prodyšná a rychle absorbuje teplo – v létě chladí a v zimě hřeje. Díky tomu je sezení na kožené sedačce příjemné v jakémkoli ročním období. Aby si však kožený nábytek zachoval své výjimečné schopnosti po desítky let, je nutné kůži pravidelně ošetřovat pomocí kvalitních přípravků.

Agresivní chemie na kůži nepatří

Kůže je ušlechtilý přírodní materiál, který vyžaduje speciální zacházení. Rozhodně se při péči o jakékoli povrchy z pravé kůže vyvarujte používání běžných čističů a chemikálií, které možná máte doma. V žádném případě nepoužívejte různé saponáty, čističe na skvrny, aviváže, odmašťovací přípravky, mýdlo, benzin či ředidlo – kožený povrch vaší sedačky by časem začal tvrdnout a praskat. Častým důsledkem používání nevhodné chemie mohou být také například světlejší nebo tmavší skvrny, které vaší kožené sedačce na kráse rozhodně nepřidají.

S koženou sedačkou byste měli zacházet jako s vlastní pokožkou

Stejně jako pravidelně zbavujete nečistot vaši kůži, neměli byste zapomínat ani na svou koženou sedačku. Poté co ji vyčistíte vhodným prostředkem, měli byste ji ošetřit přípravkem obsahujícím přírodní vosky, oleje a lanolin, které se vsáknou do kůže, hloubkově ji vyživí a ochrání před vysycháním a tvrdnutím. K aplikaci ošetřujících přípravků na kůži je vhodný čistý mikro vláknový hadřík, s jehož pomocí jemně vetřeme regenerační prostředek do celého povrchu. Můžeme také použít speciální aplikátor, který se dodává s většinou impregnačních prostředků. Po impregnaci zůstane kůže měkká, vláčná, pružná a vydrží vám desítky let.

Jak často impregnovat koženou sedačku?

Kůži vaší sedačky byste měli impregnovat alespoň dvakrát do roka. Ihned poté, co vám ji dovezou z obchodu a poté každých šest měsíců. Impregnace totiž dokáže sedačku ochránit před jedním z jejich největších nepřátel – UV zářením, které způsobuje stárnutí kůže. Některé z prostředků na údržbu kožených sedaček dokážou navíc jejich povrch opatřit i neviditelnou nano vrstvou, která sedačku ochrání před opětovným znečištěním. Neznamená to sice, že se vaše sedačka již nikdy nezašpiní, nicméně ochrana brání usazování nečistot, takže kůže vydrží mnohem déle čistá. Impregnační a regenerační přípravky navíc obnoví i vůni kůže, takže bude váš kožený nábytek opět jako nový. Kůže je velmi trvanlivá a pokud se o vaši sedačku či křeslo budete správně starat a pravidelně kůži vyživovat, vydrží prakticky po neomezenou dobu.