Čištění a renovace kůže

 

ČIŠTĚNÍ A RENOVACE KŮŽE PŘÍMO U VÁS DOMA

 

Během úklidu si kožený nábytek určitě také zaslouží naší pozornost.

Každý kdo si kůži oblíbil jako příjemný, praktický a pěkný materiál a naučil se kůži čistit, ví, že údržba se vyplatí. Vyčištěná a ošetřená kůže dlouho vydrží ve výborném stavu.

Kůže sice vyžaduje jen občasnou péči, ale je důležité, aby byla správná. Čištění a ošetření se dá srovnat s péčí o vlastní pokožku. Zeptali jsme se paní Hany Šináglové jak správně pečovat o kožené výrobky.

 

cisteni_kuze_spravny_cas

 

Čištění skvrn domácími přípravky

Když se stane nehoda a kůži potřísníme nápojem nebo pokrmem, není dobré zkoušet bezhlavě různé babské rady, které vyhledáme na internetu.  

Nepoužívejte ocet, sůl, citron ani jedlou sodu …. Nevhodné čisticí prostředky mohou zanechat stopy, které nejsou vidět hned.

Na kůži většinou není znát poškození opticky, ale dochází k poškrábání kůže a narušení povrchové úpravy.

Kůži nikdy nemyjeme saponátem na nádobí ani nepoužíváme písek

 

Jak čistit kožený nábytek?

Sedací souprava je stejný kus nábytku jako komoda a sedá na ní stejně prach jako na cokoliv jiného, proto je potřeba kůži občas setřít bud suchou utěrkou a nebo lehce vlhkou od prachu a 2x do roka vyčistit hloubkově, doporučuji před topnou sezónou a po ní.

  

Princip čištění kůže

Jak tedy správně vyčistit kůži: Kůži nestačí jen natřít krémem, je potřeba jí nejdřív vyčistit, aby se špína a znečištění nezakonzervovalo do pórů. K čištění kůže z vlastní praxe, určitě nemohu doporučit přípravky 2v1. Ruce si také napřed umyjeme a až pak namažeme.

 

Co obsahuje přípravek na čištění kůže? Proč je to pěna?

Pěna TABLEAU obsahuje aktivní látky, které pronikají hluboko do pórů kůže a tam uvolňují nečistoty, které se pak snadno odstraní vlhkou mikrovláknovou utěrkou. Pěna je vhodnější než tekutý přípravek, protože kůži nemáčí.

 

Jak správně vyčistit kůži?

Pěnu je dobré nanést napřed na mikrovláknovou utěrku a utěrkou nanést na sedačku, rovnoměrně rozetřít, nechat několik vteřin působit a malými krouživými pohyby začít čistit od kraje a postupovat postupně po celé ploše sedačky.

Pokud je sedačka hodně znečištěná, je vhodné postup několikrát opakovat a vždy jemně, netlačit a nedřít, aby se nenarušila povrchová úprava sedačky. My si na pomoc bereme měkký kartáček na zuby, který neškrábe. Z hodně znečištěné sedačky je vhodné pěnu setřít vlhkou utěrkou.

Nezapomeneme ani na svislé plochy, bývají okopané a prach se usazuje i tam.

Sedačku nemáčejte mokrou utěrkou, aby z ní tekla voda, vždy hodně vyždímejte, po vyčistění necháme kůži oschnout a na suchý povrch můžeme aplikovat krém.

 

 •  
  balicek opraveno Tip
   
  Omlouváme se, aktuálně máme vyprodáno. Zboží očekáváme každým dnem, ale v tuto chvíli je dodací doba delší než týden. Vaše objednávky odešleme...
  Dostupnost: Objednáno
  Kód: 10003
  Značka: Tableau
Co obsahuje krém? A jak s ním pracovat?

Krém obsahuje mj. přírodní lanolín, který kůži vyživí a zvláční. Krém se nanáší měkkou utěrkou na suchou sedačku, postupně, stejně jako jsme před tím čistili. Pokud je kůže hodně vysušená bude krém do sebe vsakovat, proto je vhodné nanášet vždy tenkou vrstvu a pokud je potřeba, tak přidáme. Krém se nechá pár minut zaschnout a na závěr se přeleští suchou měkkou utěrkou. Sedačku po závěrečném přeleštění můžete začít používat.

 

Pěnu a krém můžeme použít jen na kožené sedačky, nebo i na jiné výrobky z kůže?

Přípravky TABLEAU jsou vhodné i na údržbu autosedaček, sedadel na motorce, kožených bund, kožených střech veterárů, kufrů a kabelek.

 

Jaké přípravky doporučíte?

Z 11leté praxe v profesionálním úklidu mám vyzkoušené přípravky od firmy Tableau, které dovážíme i na český trh. Určitě doporučuji napřed vyčistit pěnou a pak ochránit krémem. Nejprodávanějším produktem je kompletní balíček Tableau péče o kůži. O kvalitách výrobků svědčí i recenze našich klientů, které přípravky Tableau již vyzkoušeli.

Našim klientům nabízíme online i telefonickou podporu během práce s přípravky 7 dní v týdnu od 9:00 - 21:00 klienti mohou zavolat a ujistit se, že během práce postupují správně. 

 

 

 

Jak snadno se pracuje s přípravky Tableau se můžete podívat v krátkém videu. 

 

 

 Hana Šináglová byla hostem v pořadu POLOPATĚ